Oaza Lencze

Oaza Lencze i znów okolice Krakowa. Można by rzec że małopolska pięknymi salami ślubnymi płynąca.

Jeśli szukacie wyjątkowo klimatycznego miejsca na ślub to właśnie to miejsce powinniście odwiedzić. Z perspektywy fotografa to miejsce idealne na zrobienie świetnego reportażu.

Oaze Lencze znałem wyłącznie na podstawie zdjęć i opowiadań. Nigdy w tym miejscu nie miałem możliwości fotografowania choć na mojej liście zrobienia tam reportażu była od dawna. Kiedy dostałem zapytanie od Sylwii i Olka i okazało sie że mam wolny termin serce zaczęło bić mocniej.

Często w zapytaniach o reportaż pytacie czy fotografowałem już na sali na którą sie zdecydowaliście i często moja odpowiedz brzmi nie. Tutaj jest świetny przykład reportażu który robiłem po raz pierwszy w danym miejscu.

Praca fotografa ślubnego to bardzo często improwizacja w sytuacjach zastanych. To odnalezienie sie i odpowiednie zareagowanie na zdarzenie, okoliczność w której sie znajdziemy. Nie zawsze jest możliwość przewidzenia wszystkiego i zaplanowania. A częstym przeciwnikiem naszym ( fotografów ślubnych ) planowaniom zdjęciowym są realia czasowe.

Ślub Sylwii i Olka to akurat świetny przykład organizacji w której mieliśmy duży komfort czasowy na realizacje również moich pomysłów kadrowych. Głównie podczas przygotowań udało sie nam zrobić kilka różnych portretów w różnych przestrzeniach Oazy Leńcze. Ale też coś kosztem czegoś bo już czasu na sesje o zachodzie niestety troszkę zabrakło.

Ale opowiedzmy tez cos o samym dniu. Ceremonia ślubu była zaplanowana w ogrodzie z widokiem na Dworek na co wszyscy liczyliśmy. Niestety pogoda w tym dniu była można by rzec nieustabilizowana. Ślub w ogrodzie do dosłownie ostatniego momentu stał pod dużym znakiem zapytania.

W momencie ok 15 minut przed ślubem kiedy zapadła decyzja o zebraniu krzeseł i wszystkich dekoracji do spichlerza nagle przestało padać chmury sie rozstąpiły i wyszło piękne słońce. Nie zapomnę chwili w której wyszło to wyczekiwane przez wszystkich słońce a Sylwia dosłownie rozpromieniała na ten widok.