Poradnik ślubny

Poradnik ślubny

Jeśli to czytacie potraktujcie te słowa jako przesłanie aby dzień swojego ślubu spędzić dokładnie tak, jak chcecie. Nie patrzcie sie na innych, nie bójcie się wychodzić poza utarte od lat schematy. Róbcie to, co sprawia Wam radość i przyjemność. Lubicie cisze, naturę, las, jesteście introwertykami dlaczego nie urządzić przygotowań w ogrodzie? Włączyć swoją ulubioną muzykę i w ciszy wśród najbliższych celebrować ostatnie chwile przed wyznaniem miłości.

Nie lubię sztampowości, schematów i reguł, zawsze staram się nawet do największych tradycji dołożyć cząstkę siebie. Jedyna reguła to wyjść poza schemat, utartą ścieżkę. Wówczas powstaje coś bezkompromisowego, oryginalnego to gwarancja stworzenia czegoś co na długo zapadnie w pamięć!

Poradnik ślubny First look

First look i Wasze pierwsze spotkanie dlaczego to ważny moment w dniu ślubu?

Wasze pierwsze spotkanie i szczególnie emocjonujący moment Waszego dnia, biorąc pod uwagę że będziecie przygotowywać się w różnych miejscach. Bardzo ważne aby zaplanować ten moment wcześniej i bardzo Was proszę abyśmy wybrali się na to wydarzenie sami ( bez rodziców, świadków innych gości). Warto też zastanowić sie wcześniej nad miejscem Waszego pierwszego spotkania, może to być ogród, las ale świetnym pomysłem jest też miejska sceneria i nie oczywiste z pierwszego punktu widzenia bramy, garaże stare kamienice ( osobiście lubię najbardziej te ostatnie) .

First look to bardzo ważny moment dla Was. Ja trzymam sie z boku i próbuje łapać momenty które naturalnie tworzą sie pod wpływem emocji szczęścia i uśmiechu.

Dzień ślubu poradnik

Po pierwsze przed ślubem naprawdę warto się wyspać. Spuchniętych zaczerwienionych oczu nie da się zamaskować makijażem co więcej rozdrażnienie i senność również są bardzo widoczne i nie służą niczemu dobremu.
Po drugie nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę i nie siedźcie nad wizytówkami dla gości do nocy. Jeżeli czegoś nie zdążyliście zrobić,
poproście o to świadków, rodzinę albo przyjaciół.

Po trzecie plan całego dnia naprawdę się przyda. Warto nawet przygotować go w formie rozkładu i przesłać do gości i ekipy.

Po czwarte warto wiedzieć, że tak czy inaczej nie wszystko pójdzie zgodnie z planem.
Zaakceptujcie ten fakt i co ważne nie stresujcie się drobiazgami, a zapamiętacie swój
dzień jako piękny i wzruszający, a nie męczący i nerwowy.
Po piąte przygotujcie się na sytuacje, które mogą się wydarzyć. Zadbajcie o duży ładny parasol, zapasowe rajstopy/pończochy, tabletki na ból głowy,
bibułki matujące (świetna rzecz, naprawdę warta uwagi), błyszczyk do ust.
Postarajcie się nie myśleć bez przerwy o tym, że jesteście fotografowani.
Uśmiechajcie się do siebie i do gości, cieszcie się z wszystkiego, ten dzień jest dla Was, nie dla wujka,
któremu nie smakuje rosół. Pamiętajcie, że nie da się zadowolić wszystkich.

Przysięga bez klęcznika

Przedyskutujcie z księdzem w którym miejscu w kościele odbędzie sie ceremonia ślubu i czy jest możliwe aby na moment przysięgi ktoś z Waszych gości mógł przestawić krzesła i klęcznik tak abyście nie byli zasłonięci.

Ustalcie kilka rzeczy

Pamiętajcie aby po ceremonii ślubu nie spieszyć sie z dojazdem do miejsca przyjęcia. Jeśli zależy Wam na pięknych zdjęciach sali oczekującej na Wasze nadejście
musicie dać fotografowi możliwość dojechania rozpakowania sie i sfotografowania sali, detali. Pomyślcie ile czasu poświeciliście aby miejsce przyjęcia wyglądało
właśnie tak jak chcieliście. Po wejściu gości takie zdjęcia juz nie beda możliwe.
Jeżeli Pan Młody wnosi żonę przez próg puśćcie fotografa przodem aby mógł uwiecznić ten moment.

Najlepiej podczas pierwszego tańca nie robić żadnego kółka wokół Młodych. Wystarczy powiedzieć orkiestrze by nie wołała gości do kółeczka,
gdy już zaczniecie tańczyć goście raczej sami nie wyjdą.
Zastanówcie się nad podaniem tortu po obiedzie jako deser gdyż w nocy, po kolejnym kieliszku i posiłku tort nie robi już takiego wrażenia i nie smakuje tak jak na początku.
Nie pozwólcie restauracji narzucać Wam planu uroczystości bo to Wasze wesele.
Całkowite zgaszenie światła nie wystarczy by stworzyć klimat do tańczenia, warto to ustalić z fotografem i zaplanować światła dodatkowe ( świece, girlandy ).

Życzę dużo relaksu przed ślubem i świetnej zabawy!